Nákupní řád

 

I. Základní ustanovení 

Tento nákupní řád je závazným ustanovením a shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi Vámi jakožto nakupujícím zákazníkem (dále jen Kupující) a provozovatelem internetového obchodu kulinar.cz/eshop (dále jen Prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je STUDIO KULINÁŘ s.r.o., Na Kopečku 251, Hlincová Hora, PSČ 373 71, Česká republika, IČ:  28131029, DIČ: CZ28131029. Zboží, které si můžete objednat v tomto obchodě, je I.jakosti a je na něj vydáno prohlášení o shodě.

 

II. Objednávka 

Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě nebo telefonicky na kontaktních číslech Prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co Kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka na základě platných právních norem považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

 

III. Ceny 

Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky. Objednáním zboží již změna ceny v internetovém obchodě nijak neovlivňuje cenu, která byla uvedena v objednávce. Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány včetně DPH. Prodávající je plátcem DPH a zákazník, který je plátcem DPH si může nárokovat u finančního úřadu odečet DPH ze zboží u nás nakoupeného.

 

IV. Bonusy, slevy 

Prodávající si váží svých zákazníků a nabízí jím různé bonusy a slevy. Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv tyto slevy změnit, zrušit nebo zavést slevy nové. Rozhodující a závazné jsou vždy ta pravidla pro poskytování slev, která jsou v okamžiku objednávky uvedená na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Bonusy, slevy.

 

V. Způsoby platby 

Kupující z České republiky mohou zboží zaplatit těmito způsoby:

  1. DOBÍRKOU Mohou si nechat zboží zaslat na dobírku a zaplatit v hotovosti při převzetí zboží. Tento způsob platby patří stále na internetu bezkonkurenčně ze strany kupujících k nejoblíbenějším, protože je to nejbezpečnější způsob pro zákazníky - zákazník platí až ve chvíli, kdy fyzicky zboží obdrží.                                                                                              
  2. ZDARMA Platba předem na bankovní účet prodávajícího, č. ú.: 2200722584/2010 (Fio banka). Platit může Kupující bankovním převodem, složenkou či za použití moderních elektronických metod - např. GSM Banking. Objednávka je v tomto případě ze strany Prodávajícího vyřizována až od okamžiku připsání peněz na jeho bankovní účet.                                                                                                                                            
  3. gopay_bannery-barevne.png  GoPay - on-line platební brána. (připravujeme) Platební způsob zdarma.                                                                                               
  4. img.png img%20(1).png Platba kartou či v hotovosti při osobním převzetí zboží. V případě, že se Kupující s Prodávajícím dohodli na osobním předání zboží na adrese smluvního partnera (OBCHOD KULINÁŘ s.r.o.(Tescoma), ul.Kanovnická 18., České Budějovice, PSČ 370 01, Česká republika), je možné zboží zaplatit v hotovosti či kartou při převzetí zboží.Platební způsob zdarma.                                                                                                                                            
  5. Přeprava na Slovensko: Zboží zaplatíte doručovací službě při převzetí objednávky. Zboží je zasíláno na dobírku. Doba dodání na Slovensko 3 až 5 dnů. Cena přepravy maximálně: 280,- CZK, při hmotnosti zásilky do 50kg. Platit dobírku budete v eurech, dle aktuální kurzu České národní banky.
 

VI. Doba dodání zboží 

Většinu nabízeného zboží je Prodávající schopen vyexpedovat do tří pracovních dnů. Celková doba od objednávky k doručení zásilky Kupujícímu nepřesáhne 5 pracovních dnů. V případě, že Prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do jednoho týdne, kontaktuje Kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s Kupujícím způsob realizace této objednávky.

 

VII. Způsoby dopravy zboží 

   

Prodávající zasílá zboží přes spediční službu GLS - General Logistics Systems Czech Republic s.r.o., prostřednictvím výdejního místa Uloženka nebo Českou poštou. Zboží je vždy zabaleno tak, aby nedošlo k poškození originálního obalu ani samotného zboží. Náklady na expedici zboží jsou závislé na výši objednávky a na způsobu platby.

Osobní vyzvednutí ZDARMA formou rezervace u našeho smluvního partnera OBCHOD KULINÁŘ s.r.o. na  adrese: Kanovnická 18, České Budějovice 37001. Odběr  možný v pracovní dny od 9:00 do 18:00 hod., platba možná v hotovosti či platební kartou.

Při volbě přepravy společností GLS, ULOŽENKA jsou k objednávce připočteny náklady ve výši 126,- CZK (včetně DPH), při platbě dobírkou.
V případě platby předem na účet či metody GoPay jsou připočteny náklady ve výši 99,- CZK (včetně DPH).

Při volbě přepravy společností Česká pošta jsou k objednávce připočteny náklady takto:

 - v případě služby „Balík do ruky" 106,- CZK (včetně DPH) při platbě předem na účet či metodou GoPay 

- v případě služby „Balík na poštu" 92,- CZK (včetně DPH) při platbě předem na účet či metodou GoPay 

- v případě služby „Balík do balíkovny" 55,- CZK (včetně DPH) při platbě předem na účet či metodou GoPay 

Při platbě dobírkou je u České pošty navíc účtováno doběrečné 27,-  CZK (včetně DPH) 

Při objednávce nad 1000,- Kč se dopravné neúčtuje.

V případě dopravy společností GLS bez ohledu na výši objednávky platí tato pravidla:

1. dodání do 24 hodin od převzetí zásilky přepravní společností

2. hmotnost zásilek do 50 kg

3. pojištění zásilek do 50.000 Kč v ceně přepravy

Přepravu zboží na Slovensko zajišťuje společnost Pošta bez hranic.cz, cena přepravy činí 280,- CZK.

VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany Kupujícího 

Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na čísle 734 578 555 nebo na základě e-mailu odeslaného Kupujícím na e-mailovou adresu Prodávajícího. Dle zákona 367/2000 Sb. Občanského zákoníku má kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodů. Zboží musí být vráceno na adresu Prodávajícího jako obyčejný balík. Zásilky vrácené formou dobírky nebudou přijaty. Zboží by Kupující měl Prodávajícímu vrátit úplné, s kompletní dokumentací (včetně záručních listů, návodů, apod.), nepoškozené, čisté, pokud možno včetně originálních obalů, ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal, tak aby bylo schopno další distribuce. Součástí vrácené zásilky musí být kopie dokladu o koupi na našem obchodě-faktura. Na základě takto vráceného zboží, budou Prodávajícím neprodleně vráceny peníze za zboží (nejpozději do 14 dnů od odstoupené od smlouvy) a to ve výši částky, za kterou bylo zboží koupeno včetně nákladů na dopravu (poštovné, balné). Kupující odpovídá prodávajícímu pouze za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. Na vrácení zboží je potřeba předem upozornit e-mailem Prodávajícího a to ve znění "Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR číslo (číslo objednávky) a požadují vrácení uhrazené částky za zboží na účet číslo (vaše číslo účtu). Datum a podpis". 

IX. Odstoupení od smlouvy ze strany Prodávajícího 

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s Kupujícím) zejména v případech

  1. kdy má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě Kupujícího,
  2. kdy není schopen doručit zboží v daném termínu,
  3. v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává,
  4. kdy se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží.

V případě, že Kupující zaplatil již část nebo celou část kupní cenu, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho účet nebo adresu.

 

X. Bezpečnost a ochrana informací

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s Kupujícím, marketingových akcí prodávajícího (i těch prováděných se smluvními partnery prodávajícího) a prověření bonity, důvěryhodnosti a platební morálky kupujícího, na základě tohoto prověření pak může být ze strany prodávajícího učiněna Kupujícímu speciální nabídka. Žádné z poskytnutých osobních údajů nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou uvedenou níže a situace související s distribucí či platebním stykem týkajícího se objednaného zboží (sdělení jména, čísla účtu a adresy dodání), či speciálních marketingových akcích. Prodávající postupuje tak, aby subjekt údajů neutrpěl újmu na svých právech, zejména na právu na zachování lidské důstojnosti, a také dbá na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a osobního života subjektu údajů. Veškeré osobní údaje, které jsou poskytnuty dobrovolně Kupujícím prodávajícímu za účelem splnění objednávky, marketingových akcí prodávajícího, prověření bonity, důvěryhodnosti a platební morálky kupujícího jsou shromažďovány, zpracovávány a uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném a účinném znění, jedná se zejména o jméno, příjmení, adresu, datum narození a/nebo rodné číslo, telefonní číslo, e-mailovou adresu, podpis příp. biometrický podpis. Kupující dává prodávajícímu svůj souhlas ke shromažďování a zpracování těchto osobních údajů pro účely splnění předmětu uzavírané kupní smlouvy, využití pro marketingové účely prodávajícího (zejm. pro zasílání obchodních sdělení a to i prostřednictvím třetích stran, telemarketing, sms) a za účelem prověření jeho bonity, důvěryhodnosti a platební morálky, a to až do doby písemného vyjádření Kupujícího o nesouhlasu s tímto zpracováním zaslaným na adresu STUDIO KULINÁŘ s.r.o.,  Na Kopečku 251, Hlincová Hora, PSČ 373 71. Za písemné vyjádření se v tomto případě považuje i forma elektronická, zejména prostřednictvím kontaktního formuláře zde

Kupující bere na vědomí, že své osobní údaje sdělené společnosti STUDIO KULINÁŘ s.r.o. pro marketingové účely poskytuje dobrovolně. Souhlas se zpracováním osobních údajů udělený společnosti STUDIO KULINÁŘ s.r.o. pro marketingové účely je platný po dobu 3 let, nejpozději však do odvolání souhlasu Kupujícím. Z odběru obchodních sdělení se může Kupující snadno odhlásit tím, že si upraví nastavení svého uživatelského profilu nebo využije kontaktního formuláře nebo Prodávajícího kontaktuje prostřednictvím infolinky na tel. čísle 734 578 555.

Pokud si Kupující vytvoří více uživatelských profilů, v rámci kterých uvede stejné kontaktní údaje, nelze z technických důvodů provést odhlášení z odběru obchodních sdělení pro všechny uživatelské profily na základě automatizovaných procesů. V takovém případě je k odhlášení se z odběru obchodních sdělení pro všechny uživatelské profily třeba, aby Kupující kontaktoval společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  telefonicky nebo prostřednictvím kontaktního formuláře (viz předchozí odstavec).

Podmínky zpracování osobních údajů a specifikace konkrétních osobních údajů, s jejichž zpracováváním Kupující tímto vyslovuje souhlas, jsou obsaženy zde.

V rámci reklamačního řízení jsou od zákazníků vyžadovány následující údaje: jméno, příjmení, adresa, telefonní číslo, e-mail a podpis. Veškeré takto získané osobní údaje jsou zpracovávány výhradně za účelem nezbytným pro vyřízení reklamace a v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném a účinném znění.

Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům a právo na jejich opravu včetně práva požadovat vysvětlení a odstranění závadného stavu a dalších zákonných práv k těmto údajům.

Společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  může dále při poskytnutí souhlasu zpracovávat tzv. "cookies" tak, aby usnadnila poskytování služeb informační společnosti, v souladu s ustanovením Směrnice 95/46/ES o účelu "cookies" či podobných nástrojů a je zajištěno, aby uživatelům byly známy informace, které se ukládají do koncového zařízení, jež používají, společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  pro tento účel stanoví samostatné podmínky pro použití cookies zde. Uživatelé mají možnost odmítnout, aby "cookies" nebo podobné nástroje byly ukládány do jejich koncových zařízení, např. tím, že spustí ve svém prohlížeči funkcionalitu anonymního prohlížení.

Společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  si z důvodu předcházení trestné činnosti a minimalizace škod vyhrazuje právo odmítnout objednávku Kupujícího vytvářenou z blokované IP adresy, v případě že je tato IP adresa na tzv. blacklistu. V případě problémů s objednávkou může Kupující kontaktovat společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonicky.

Společnost STUDIO KULINÁŘ s.r.o.  si vyhrazuje právo využívat anonymizovaná data o aktivitě uživatelů webových aplikacích ke zlepšování svých služeb.

 

XI. Záruka, reklamace 

Reklamace zboží probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky. Podmínky, způsob a další náležitosti řeší samostatná sekce Záruka, reklamační řád.

V případě, že dojde mezi prodávajícím společností STUDIO KULINÁŘ s.r.o. a kupujícím ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web. Adr.coi.cz