Nákupní řád

 

I. Základní ustanovení 

Tento nákupní řád je závazným ustanovením a shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi Vámi jakožto nakupujícím zákazníkem (dále jen Kupující) a provozovatelem internetového obchodu kulinar.cz/eshop (dále jen Prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je STUDIO KULINÁŘ s.r.o., Kaplířova 1317/11 , České Budějovice 6 , PSČ 370 01, Česká republika, IČ:  28131029, DIČ: CZ28131029. Zboží, které si můžete objednat v tomto obchodě, je I.jakosti a je na něj vydáno prohlášení o shodě.

 

II. Objednávka 

Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě nebo telefonicky na kontaktních číslech Prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co Kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka na základě platných právních norem považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

 

III. Ceny 

Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky. Objednáním zboží již změna ceny v internetovém obchodě nijak neovlivňuje cenu, která byla uvedena v objednávce. Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány včetně DPH. Prodávající je plátcem DPH a zákazník, který je plátcem DPH si může nárokovat u finančního úřadu odečet DPH ze zboží u nás nakoupeného.

 

IV. Bonusy, slevy 

Prodávající si váží svých zákazníků a nabízí jím různé bonusy a slevy. Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv tyto slevy změnit, zrušit nebo zavést slevy nové. Rozhodující a závazné jsou vždy ta pravidla pro poskytování slev, která jsou v okamžiku objednávky uvedená na internetových stránkách Prodávajícího v sekci Bonusy, slevy.

 

V. Způsoby platby 

Kupující z České republiky mohou zboží zaplatit těmito způsoby:

  1. Mohou si nechat zboží zaslat na dobírku a zaplatit v hotovosti při převzetí zboží. Tento způsob platby patří stále na internetu bezkonkurenčně ze strany kupujících k nejoblíbenějším, protože je to nejbezpečnější způsob pro zákazníky - zákazník platí až ve chvíli, kdy fyzicky zboží obdrží.
  2. Platba předem na bankovní účet prodávajícího, č. ú.: 2200722584/2010 (Fio banka). Platit může Kupující bankovním převodem, složenkou či za použití moderních elektronických metod - např. GSM Banking. Objednávka je v tomto případě ze strany Prodávajícího vyřizována až od okamžiku připsání peněz na jeho bankovní účet.
  3. Platba hotově při převzetí zboží. V případě, že se Kupující s Prodávajícím dohodli na osobním předání zboží na adrese prodávajícího (STUDIO KULINÁŘ s.r.o., ul.Karolíny Světlé 2238/2, České Budějovice, PSČ 370 04, Česká republika), je možné zboží zaplatit v hotovosti při převzetí zboží. 
  4. Přeprava na Slovensko: Zboží zaplatíte doručovací službě při převzetí objednávky. Zboží je zasíláno na dobírku. Doba dodání na Slovensko 3 až 5 dnů. Cena přepravy maximálně: 230,- CZK, při hmotnosti zásilky do 50kg. Platit dobírku budete v eurech, dle aktuální kurzu České národní banky.
 

VI. Doba dodání zboží 

Většinu nabízeného zboží je Prodávající schopen vyexpedovat do tří pracovních dnů. Celková doba od objednávky k doručení zásilky Kupujícímu nepřesáhne 5 pracovních dnů. V případě, že Prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do jednoho týdne, kontaktuje Kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s Kupujícím způsob realizace této objednávky.

 

VII. Způsoby dopravy zboží 

Prodávající zasílá zboží přes spediční služby GEIS CZ s.r.o. / DPD CZ, Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. Zboží je vždy zabaleno tak, aby nedošlo k poškození originálního obalu ani samotného zboží. Náklady na expedici zboží jsou závislé na výši objednávky a na způsobu platby.

Osobní vyzvednutí ZDARMA na adrese: Karolíny Světlé 2238/2, 370 04, České Budějovice. Odběr  možný v pracovní dny do 16:00 hod, platba možná pouze v hotovosti / předem na bankovní účet.

Při volbě přepravy společností GEIS CZ jsou k objednávce připočteny náklady ve výši 127,- CZK (včetně DPH), při platbě dobírkou.
V případě platby předem na účet jsou připočteny náklady ve výši 100,- CZK (včetně DPH),
při objednávce nad 1000,- Kč se dopravné neúčtuje.

Při volbě přepravy společností DPD CZ jsou k objednávce připočteny náklady ve výši 107,- CZK (včetně DPH), při platbě dobírkou.
V případě platby předem na účet jsou připočteny náklady ve výši 80,- CZK (včetně DPH), 
při objednávce nad 1000,- Kč se dopravné neúčtuje.

V případě dopravy společností Geis CZ s.r.o.  / DPD CZ, Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. bez ohledu na výši objednávky platí tato pravidla:

1. dodání do 24 hodin od převzetí zásilky přepravní společností

2. hmotnost zásilek do 50 kg

3. pojištění zásilek do 50.000 Kč v ceně přepravy

Přepravu zboží na Slovensku zajišťuje společnosti GEIS CZ s.r.o., cena přepravy činí 230,- CZK.

VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany Kupujícího 

Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na čísle 734 578 555 nebo na základě e-mailu odeslaného Kupujícím na e-mailovou adresu Prodávajícího. Dle zákona 367/2000 Sb. Občanského zákoníku má kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění bez udání důvodů. Zboží musí být vráceno na adresu Prodávajícího jako obyčejný balík. Zásilky vrácené formou dobírky nebudou přijaty. Zboží by Kupující měl Prodávajícímu vrátit úplné, s kompletní dokumentací (včetně záručních listů, návodů, apod.), nepoškozené, čisté, pokud možno včetně originálních obalů, ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal, tak aby bylo schopno další distribuce. Součástí vrácené zásilky musí být kopie dokladu o koupi na našem obchodě-faktura. Na základě takto vráceného zboží, budou Prodávajícím neprodleně vráceny peníze za zboží (nejpozději do 14 dnů od odstoupené od smlouvy) a to ve výši částky, za kterou bylo zboží koupeno včetně nákladů na dopravu (poštovné, balné). Kupující odpovídá prodávajícímu pouze za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. Na vrácení zboží je potřeba předem upozornit e-mailem Prodávajícího a to ve znění "Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR číslo (číslo objednávky) a požadují vrácení uhrazené částky za zboží na účet číslo (vaše číslo účtu). Datum a podpis". 

IX. Odstoupení od smlouvy ze strany Prodávajícího 

Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s Kupujícím) zejména v případech

  1. kdy má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě Kupujícího,
  2. kdy není schopen doručit zboží v daném termínu,
  3. v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává,
  4. kdy se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží.

V případě, že Kupující zaplatil již část nebo celou část kupní cenu, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho účet nebo adresu.

 

X. Ochrana osobních údajů 

Ochrana osobních údajů Kupujících probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky. Podrobné informace jsou uvedeny v samostatné sekci Osobní údaje, bezpečnost.

 

XI. Záruka, reklamace 

Reklamace zboží probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky. Podmínky, způsob a další náležitosti řeší samostatná sekce Záruka, reklamační řád.

V případě, že dojde mezi prodávajícím společností STUDIO KULINÁŘ s.r.o. a kupujícím ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce

Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2

Email: [email protected]
Web. Adr.coi.cz